To przecież oczywiste, że trening sam się nie zrobi

Dzisiaj mnóstwo ludzi, nie wiedzieć czemu, robi taką rzecz. Kupuje karnety na siłownię. I czeka. Tylko teraz pytanie – na co oni czekają? Co jest takiego fajnego w perspektywie samego tylko i wyłącznie czekania? Na pewno trzeba tutaj powiedzieć jedną rzecz, gdybyśmy sobie tak konkretnie to wszystko przemyśleli. To ludzie po prostu nie mają ochoty się poruszać, bezy coś z tego konkretnego było. To jest raczej coś na kształt takiego festiwalu pretensji. Pretensje bo się nic śniedzieje, pretensje bo za długo musimy czekać na efekty. To znowu pretensje o temat tego, ze konkretnie trzeba sobie wszystko tutaj zorganizować. Dodatkowo jeszcze będzie do tego dochodziła sfera konkretnych działań, które powinny by nastawione na to, że faktycznie – ruszamy, działamy i mamy efekty. Tymczasem kończy się na tym, że zastanawiamy się nad tym żeby ruszyć. Wygrywa przysłowiowa kanapa. Brak ruchu, stagnacja, statyczne podejście do życia.

Życia, które zresztą zaczyna skutecznie przeciekać przez palce, jest coraz trudniej i trudniej zmotywować się do czegokolwiek praktycznie. Nie jest też tajemnicą, ze mamy do czynienia z bardzo wieloma elementami, które będą tutaj przemawiały na korzyść bycia oddanym i konsekwentnym w sprawie treningów. To jest oczywista rzecz, że będziemy mogli konkretnie sobie wszystko zorganizować. Tylko trzeba chcieć, a do tego chcenia przyda się jakiś cel. taki realny do osiągnięcia, taki który będzie w stanie dać nam napęd do dalszych działań to przecież oczywiste, że musimy tutaj konkretnie sobie wszystko zaplanować, ale ten dobry plan im bardziej szczegółowy będzie, tym bardziej będzie w stanie się nam przełożyć na doskonałe rezultaty. To jest oczywista sprawa, ze wymówkami niczego nie ugramy i że nie będziemy się raczej oglądać na takie kwestie, które będą nam obligatoryjnie sprawiały trudności.

Ale te trudności warto nauczyć się pokonywać i warto o tym pamiętać, gdy chcemy sobie konkretnie podejść do tematu, abyśmy mogli się cieszyć konkretnymi rzeczami, jakie tylko będą mogły się nam przydarzyć. Takie są fakty, trzeba tutaj sobie konkretnie powiedzieć o jednym – jeżeli coś robimy i będziemy działali, na pewno efekty się pojawią. A już tylko od nas zależy czy dadzą się one utrzymać. Warto mieć ten fakt na uwadze, zdecydowanie.