Co gdy nie trzymamy moczu?

Nietrzymanie moczu jest uciążliwym problemem zarówno dla osób samodzielnych, jak również dla tych, którzy wymagają pielęgnacji innej osoby. Istnieje jednak sposób, aby maksymalnie usprawnić komfort życia dla takich osób, a są nim pieluchy anatomiczne. Zostały one stworzone z myślą o osobach, dla którym nietrzymanie moczu jest tak kłopotliwe, że utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Dla kogo są pieluchy anatomiczne?

Wkładki w stylu pieluch anatomicznych przeznaczone są dla osób, które od dłuższego czasu mają problem z utrzymaniem osób, jak również dla pacjentów po różnych zabiegach, czy kobiet po porodzie. Wysoka chłonność pieluch zapewnia komfort noszenia przez wiele godzin bez obaw o zabrudzenia na ubraniach lub też wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu. Zastosowanie pieluch anatomicznych znacząco usprawnia codzienne funkcjonowanie dla osób samodzielnych. Mają one również szczególne znaczenie dla osób, które zajmują się pielęgnacją osób chorych lub niedołężnych, gdyż ułatwiają one prace i skracają czas codziennej pielęgnacji.

Użytkowanie pieluch anatomicznych.

Zakładanie pieluch anatomicznych jest stosunkowo łatwe. Aby całościowo skorzystać z zalet pieluch należy zaopatrzyć się również w siateczkową bieliznę. Pieluchy anatomiczne swoim wyglądem przypominają wkładkę, jednak ich rozmiary są dużo większe, aby zapewnić najwyższą jakość chłonności. Wkładkę należy włożyć do majtek, a następnie naciągnąć na kroczę. Siatkowa bielizna sprawia, że pielucha nie przemiesza się i pozostaje we właściwym miejscu na kroczu. 

Zalety pieluch anatomicznych.

Poza wyjątkową chłonnością, pieluchy mają jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę, a mianowicie komfortowe użytkowanie. Pielucha anatomiczna umieszczona jest tylko w tym miejscu, w którym jest to potrzebne. Z kolei siatkowa bielizna jest na tyle elastyczna, że nie krępuje ruchów. Można więc bez problemu powrócić za ich pomocą do codziennej aktywności. Dodatkowo, majtki z siatki są wyjątkowo przewiewne, co zapewnia świeżość w obrębie pachwin, a jednocześnie zapobiega nieprzyjemnym i często bolesnym odparzeniom.

Przy współpracy: https://seni.pl/pl_PL